Економне електричне опалення - шлях до енергоефективності.

В сучасному світі, де зростання цін на енергоресурси і зміна клімату змушують нас задумуватися про енергоефективність, багато країн активно переходять на різноманітні види відновлюваної, зеленої енергетики. У цьому контексті економне електричне опалення набуває все більшої актуальності. Його головна перевага полягає в здатності знизити витрати на опалення, водночас покращуючи комфорт і забезпечуючи стабільну температуру в приміщенні.

Економність електричного опалення

Електроопалення являється досить економним, особливо порівняно з традиційними старими газовими котлами з низким КПД 70-80%. Навіть, сучасні газові котли мають ефективність близько 90%, тоді як електричні обігрівачі працюють з ефективністю 100%. Це означає, що вся спожита електроенергія перетворюється на тепло, дозволяючи значно економити енергію. Таким чином, електроопалення може бути гарним вибором для тих, хто хоче знизити свої енергетичні витрати і зробити свій дім більш енергоефективним.

Типи економного  електричного обігріву

 Сьогодні існує кілька типів електричного обігріву, електричних приладів, які можна використовувати для ефективного і економного опалення.

1.Теплові насоси: Це економний варіант електричного опалення. Теплові насоси використовують електричну енергію для перенесення тепла з одного місця в інше, замість його генерації. Вони можуть використовувати тепло з повітря, грунту або води. Незважаючи на те, що їх встановлення може бути дорогим, вони забезпечують високу ефективність і значні економії в довгостроковій перспективі.

2. Електричні рідинні алюмінієві радіатори: Ці прилади, також відомі як електричні батареї, ефективно використовують електричну енергію для нагрівання рідини всередині радіатора, яка потім передає тепло в повітря через процес конвекції та інфрачервоного випромінювання. Електрорадіатори забезпечують рівномірне та тривале тепло, вони тихі, безпечні і легкі в обслуговуванні. Більшість моделей оснащені вбудованими електронними термостатами, які дозволяють регулювати температуру за принципом клімат-контролю, що сприяє економії енергії.

3. Електричні конвектори: Ці обігрівачі працюють за принципом конвекції, нагріваючи повітря, яке потім циркулює по приміщенню. Корпус, зазвичай виготовлений з металу, слугує для захисту внутрішніх компонентів і направляє тепле повітря в приміщенні. В середині корпусу знаходиться "сухий" тен, який нагріває повітря. Обігрівачі оснащені терморегулятором, який автоматично включає і вимикає обігрів.

4. Інфрачервоні обігрівачі: Вони випромінюють інфрачервоне світло, яке нагріває об'єкти і людей в приміщенні, а не повітря. Це найбільш ефективний спосіб опалення для промислових приміщень з високою стелею та великим об'ємом повітря. Часом такі обігрівачі використовують на відкритих терасах зимою, але не рекомендується знаходитися тривалий час на відстані менше 2 метрів від цього обігрівача. Цей тип обігрівача дозволяє зекономити енергію, оскільки тепло не втрачається на обігрів повітря.

Вибір правильного обігрівача:

При виборі економного електричного обігрівача важливо враховувати ряд факторів, зокрема потужність, призначення, енергоефективність та вартість пристрою. Хоча економні електричні обігрівачі можуть бути дорожчими при покупці, вони можуть забезпечити значну економію в довгостроковій перспективі через зменшення витрат на енергію.