Чому біметалеві радіатори не призначені для виробництва електричних радіаторів?

  Біметалеві радіатори призначені для багатоповерхових будинків, де в системі великий тиск і агресивна рідина, вода в яку додають хімію, проти корозії металу, для транспортування по теплотрасах і тд. Біметалевий радіатор складається з 2 матеріалів, сталь, плюс зверху алюмінійВ середині сталеві теплопровідні канали, металева трубка з отвором дуже малого діаметру, що не перевищує 1 копійчану монету. Цього отвору цілком достатньо, якщо в системі стоять циркуляційні насоси високого тиску, які прокачують теплоносій. Виробники біметалевих секцій заявляють, що в 1 секцію шириною 96 мм. (Сотка) вміщається 200 мілілітрів рідини. Так, з одного боку все відмінно, надійні радіатори, та ще й при виробництві електричних радіаторів можливо заощадити на рідини, так як в електричному радіаторі верхня частина радіатора без рідини (повітряний, розширювальний бачок), а в нижній частині розташований нагрівальний елемент (ТЕН), то реально рідини в 1 секцію поміщається приблизно міліграм 80, від сили 100. Істотна економія на рідини - так, як вона не дешева. Але це є найбільшим недоліком при використанні біметалевих секцій в виробництві електричних радіаторів.  Розсудіть самі, що може трапиться при інтенсивному нагріванні малого об’єму теплоносія потужним нагрівачем?  Наприклад, якщо помістити ТЕН 1,2 кВт в бочку 200 літрів, буде відбуватися плавний, рівномірний нагрів, а якщо помістити в радіатор з об'ємом 1 літр, один літр рідини розтягнутої навколо ТЕНу на довжину ТЕНа і радіатора 80 сантиметрів. як ви думаєте, що може статися? Вірно, радіатор при нагріванні може видавати звуки, а якщо в мережі нормальна напруга 220-230 вольт або вище, радіатор почне шуміти як чайник, співати і танцювати, можливо стукати як в «барабани».

 Існують ще біметалеві радіатори шириною 85 мм, в них відповідно до заводських характеристик поміщається 160 мілілітрів рідини, мінус верхня частина під «розширювальний бачок», мінус з низу нагрівальний елемент, залишається приблизно 50-70 мілілітрів на секцію, ТІЛЬКИ з цієї причини виробники електрорадіаторів НЕ використовують 85 ширину біметалевого радіатора, а використовують  секції з шириною 96 міліметрів. Ще один мінус біметалевих електрорадіаторів - нерівномірний нагрів секцій, це легко перевірити. Увімкніть холодний біметалевий електрорадіатор, і ви переконаєтесь, що секції, розташовані посеред радіатора, прогріються першими, а крайні секції до гріються із запізненням. Це є доказом того, що біметалеві секції гірше працюють, ніж алюмінієві секції. 

  Дуже часто не чесні виробники електричних радіаторів при використанні біметалевих секцій (96мм.) обманюють довірливих покупців, стверджуючи, що це нібито є перевагою, і що 1 секція віддає тепла 205 Ват, використовуючи нагрівач 120 Ват. на одну секцію, виходить 85 Ват, а на 10 секцій 850 Ват вони отримують з космосу, або радіації?!  Якщо на радіатор 10 секцій встановлений нагрівач 1,2 кВт, то і тепла він віддає 1,2 кВт, а ніяк не 2,05 кВт. фізику ніхто ще не обдурив.

  Чому ж все-таки багато виробників електрорадіаторів використовують біметалеві секції? Вся справа в невиправданій економії коштів при масовому виробництві. Економія на теплоносії, тільки в радіаторі на 10 секцій економія більше 2 літрів рідини. Друга, основна і головна причина, це економія грошей на автоматичному клапані, який служить для уникнення «розгерметизації» радіатора, через надлишковий тиск, який може зібратися в середині.  При встановленні автоматичного клапана, відбувається подорожчання виробу мінімум на 18 доларів США, це в гривні на сьогоднішній день приблизно 750 грн.

У будь-якій системі опалення обов’язково повинен бути встановлений автоматичний, підривний клапан. В будь-якому електричному бойлері обов'язково встановлений клапан, не залежно з якого матеріалу виготовлений бак бойлера. У будь-якій закритій системі опалення для безпеки, просто ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ стояти автоматичний клапан!!! При виборі електричного радіатора зверніть вашу увагу як вирішується питання безпеки при виникненні зайвого тиску як в алюмінієвих, так і біметалевих електрорадіаторах. Практично у всіх виробників в інструкції на електрорадіатор, в кінці паспорта на виріб, дуже маленьким шрифтом написано, що необхідно періодично брати викрутку і відкручувати кран Маєвського, тим самим скидати зайвий тиск, який може зібратися в електричному радіаторі, і може статися його «розгерметизація» , (вдумайтеся) і ВИРОБНИК НЕ БУДЕ НЕСТИ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ за такі ушкодження. Таке можливо тільки в Україні, людина купив обігрівач за 9-12 тисяч гривень, зобов'язана з викруткою періодично скидати зайвий тиск в радіаторі?!?! Заради справедливості треба сказати, що ще жоден біметалевий радіатор не «лопнув». При надмірному тиску в біметалічному радіаторі, якщо не відкручувати кран Маєвського рано чи пізно може статися витікання, видавлювання рідини через ущільнювальні прокладки. Поміркуйте самі, якщо відбувається теча в гарантійний термін, ціна питання 30-50 грн. прокладка, плюс заміна, а ось коли гарантія закінчується, це абсолютно вже інша історія, та й сервісна служба без роботи не залишиться. Мені пригадується дуже старий, старий анекдот, в ті часи за 3 карбованця можливо було корову купити. У єврея, росіянина і українця запитують, що б ви робили якщо були б царем? Єврей говорить, правив би по розуму, та ще й шив би вдома... Росіянин каже, що зібрав би сіно з усієї землі, зробив би величезну копицю і там би спав би. А українець каже: «А я оце так скажу, о це так скажу, я б нацярював би карбованців сто и втік.» На жаль за великий проміжок часу нічого так і не змінилося.

 Для виробництва електричних радіаторів «MIRTECO» застосовуються виключно алюмінієві радіатори з великими, об'ємними «проходами» і великої місткості теплоносія 450-500 мілілітрів в одній секції, при цьому, радіатор рівномірно нагрівається, добре віддає тепло, і працює тихо. Чим більше рідини в радіаторі, тим рівномірно і швидко передається тепло від нагрівача до алюмінієвих ребер. Ми використовуємо алюмінієві радіатори шириною 96 мм. з ємністю рідини 0,46 літра, згідно заводських характеристик, кожна секція може віддати 195 Ват. тепла. У електрорадіаторі MIRTECO-10 (10 секцій) встановлено нагрівач потужністю 1,2 кВт. в нижній частині на всю його довжину, з розрахунку 120 Ват на 1 секцію, в такому випадку електрична батарея МІРТЕКО і віддає свої чесні 1,2 кВт. тепла.

 У кожному електричному радіаторі «MIRTECO» встановлено італійський автоматичний клапан, він служить для безпеки електричного приладу. При тривалій експлуатації всередині електрорадіатора може утворитися надлишковий тиск, даний клапан плавно випустить зайвий тиск повітря або рідини, і електрична батарея буде довго, бездоганно і головне безпечно служити для споживача.

 Є ще один важливий факт, на сьогоднішній день не один з існуючих на ринку українських виробників не зможе пройти Європейську сертифікацію СЕ не змінивши схематично і конструктивно свої вироби, і справа тут не тільки в автоматичному клапані, існує цілий ряд директив і умов Європейського Союзу, про це буде моя наступна стаття. Тільки електричні радіатори «MIRTECO» мають Сертифікат відповідності CE, що включає в себе всі основні вимоги безпеки директив EC / EU нового підходу.